Lophocebus albigena

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lophocebus albigena

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Lophocebus
Вид: L. albigena
Lophocebus albigena
(Gray, 1850)

Посилання
Вікісховище: Lophocebus albigena
Віківиди: Lophocebus albigena
EOL: 128438
ITIS: 573016
МСОП: 12309
NCBI: 75567
Fossilworks: 240334

Lophocebus albigena (Лофоцебус сірощокий) — вид приматів з роду Lophocebus родини мавпові.

Довжина голови і тіла самців: 54-73 см, самиць: 43-61 см, довжина хвоста: 73-100 см, вага самців: 6-11 кг, самиць: 4-7 кг. Це стрункі примати з довгими кінцівками й довгим хвостом. Хутро переважно чорне або чорно-коричневе за виключенням довгого, біло-сірого волосся на плечах. Щоки, як правило, сірі, а обличчя чорне з дуже тонким волоссям. У верхній частині голови гребінь з довшого хутра.

Поширення

[ред. | ред. код]

Країни проживання: Бурунді, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Демократична Республіка Конго, Екваторіальна Гвінея, Габон, Руанда, Судан, Танзанія, Уганда. Хоча в першу чергу це низинний вид, його можна знайти до 1600 м над рівнем моря. Цей вид зустрічається в первинному та вторинному лісі, в ​​першу чергу це вологі тропічні ліси.

Стиль життя

[ред. | ред. код]

Денний і деревний, проводячи велику частину часу у кронах дерев. Дієта складається головним чином з плодів і насіння. Живе в групах від 10 до 20 тварин.

Спарювання може відбуватися протягом усього року. Після приблизно 175 днів вагітності, самиця народжує зазвичай одне дитинча. Статева зрілість настає у самиць з трьох у самців з 5—7 років. У той час як самці повинні залишити рідну групу в цей час, самиці залишаються. У неволі можуть жити понад 32 роки.

Загрози та охорона

[ред. | ред. код]

Втрата середовища існування через розширення сільськогосподарських площ і полювання на диких тварин є основними загрозами для цього виду. Цей вид включений в Додаток II списку СІТЕС і класу B Африканської конвенції. Зустрічається у ряді ПОТ.

Посилання

[ред. | ред. код]